Спорт

Учениците от НУ "Любен Каравелов "са с многобройни спортни участия и изяви. Треньор и учител , г- н Панайотов ги възпитава в спортменство и състезателен дух. Учениците от 3 и 4 клас усъвършенстват своите умения в спортно- подготвителни игри , детски волейбол, баскетбол, футбол.

В края на всяка учебна година се провеждат спортни турнири по съответната дисциплина. В отбора по лека атлетика участват : Дамян Донев, Ивелин Стоянов, Йордан Щерев, Мария Стоянова, Евгения Никова, Ана Енева. В общинския крос по случай празника на Нова Загора заемат съответно: момчета 2 и 5 място, а момичета - 3, 5, 6 място.

В отбора по футбол участват: Георги Росенов, Стоян Христов,Христо Василис, Борис Пламенов, Рафаил Георгиев, Мирослав Димчев, Мирослав Едрианов, Стефан Димитров, Дамян Стефанов, Ивайло Петров, Николай Георгиев, Йордан Стоянов, Кристиян Маринов, Велислав Димитров, Дейвид Митков, Павлин Георгиев.

Наши спортни таланти са Дамян Стефанов от 4 б клас с втори син пояс по карате, първо място на Републиканско първенство във В. Търново 2007 година в категория до 28 кг.,  общо 7 медала , от които 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови.

Ивайло Петров 4 б клас тренира тенис с присъдени 2 бронзови и 1 златен медал , на общинското състезание по повод Петковден заема 1 място.

Ани Енчева Енева- лека атлетика , заема 5 място на общинското състезание. Тренира волейбол и има златен медал от състезание в Ихтиман.